Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Mazowsze: Zjazd Okręgu Mazowieckiego i Koła Warszawskiego
Home / Mazowieckie / Mazowsze: Zjazd Okręgu Mazowieckiego i Koła Warszawskiego

Mazowsze: Zjazd Okręgu Mazowieckiego i Koła Warszawskiego

W Warszawie odbył się zjazd Okręgu Mazowieckiego i Koła Warszawskiego Młodzieży Wszechpolskiej. Wszechpolacy podsumowali swoją działalność od ostatniego zjazdu, zaprzysiężyli nowych członków i wybrali nowe władze na Mazowszu.

W sobotę, 9 lutego, odbył się zjazd Okręgu Mazowieckiego i Koła Warszawskiego Młodzieży Wszechpolskiej.

Przed zjazdem o godzinie 17:00 odbyła się msza święta w intencji wszechpolaków, o pomoc Ducha Świętego w wyborze nowych władz na Mazowszu i w Warszawie. Po mszy wszechpolacy udali się na zjazd, który odbył się w Katedrze pw. św. Floriana na warszawskiej Pradze.

Zjazd rozpoczął się modlitwą żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, następnie odśpiewano Hymn Młodych. Ówczesny sekretarz okręgu Kacper Kociszewski wyczytał sprawozdanie z działalności okręgu od ostatniego zjazdu.

Następnie obecny na zjeździe prezes organizacji Ziemowit Przebitkowski przyjął przysięgę od nowych członków Młodzieży Wszechpolskiej.

Po zaprzysiężeniu nowych działaczy, głos zabrali kolejno: były działacz i prezes Młodzieży Wszechpolskiej, prezes Ruchu Narodowego i poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Winnicki, obecny prezes organizacji Ziemowit Przebitkowski, ustępujący prezes Okręgu Mazowieckiego Szymon Adamik i ustępujący prezes Struktury Warszawskiej Mateusz Marzoch. W swoich przemówieniach zaznaczyli jak odpowiedzialnym zadaniem jest działalność w MW, podali jakie postawy powinien przyjmować działacz i jakie wyzwania stoją przed współczesnym pokoleniem wszechpolaków.

Następnie odbyły się wybory. Wybrano nowego prezesa i zarząd Okręgu Mazowieckiego oraz nowego prezesa i zarząd Koła Warszawskiego. Nowym prezesem Mazowsza został były sekretarz okręgu, Kacper Kociszewski, który wygłosił po wyborze przemówienie.

Nowym prezesem warszawskich struktur został Paweł Lizoń, który tak jak jego przedmówca zabrał głos po wyborze.

Zjazd został zakończony modlitwą do patrona Młodzieży Wszechpolskiej św. Maksymiliana Marii Kolbe, odśpiewano także hymn Polski.

Check Also

spotkanie otwarte MW Grudziądz

Spotkanie otwarte w Grudziądzu

1 lipca gościliśmy prezesa prezesa Młodzieży Wszechpolskiej- Ziemowita Przebitkowskiego😎❗ Rozmawialiśmy o tym, jakie wyzwania czekają …