Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Białystok: Wszechpolacy na wystawie "Polscy twórcy techniki w drodze do Niepodległości"
Home / Podlaskie / Białystok: Wszechpolacy na wystawie “Polscy twórcy techniki w drodze do Niepodległości”

Białystok: Wszechpolacy na wystawie “Polscy twórcy techniki w drodze do Niepodległości”

W środę (06.02.2019r.) działacze Młodzieży Wszechpolskiej Białystok wraz z grupą sympatyków udali się budynku Naczelnej Organizacji Technicznej, gdzie na stulecie Niepodległości została przygotowana wystawa. Poruszała ona temat działalności, odkryć i wynalazków polskich twórców techniki w drodze do Niepodległości.

Ekspozycja poruszała temat najważniejszych osiągnięć polskich techników przed i po uzyskaniu przez ich kraj ojczysty niepodległości. Można było ją oglądać w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej na dwóch piętrach przez kilka miesięcy. Na wejściu można było zobaczyć portrety jednych z najważniejszych polskich twórców technicznych jak prezydent Ignacy Mościcki. Na drugim poziomie w gablotach znajdowały się książki, czasopisma, reklamy, niektóre zachowane przedmioty autorstwa Polaków oraz mapa ukazująca rozlokowanie przemysłu w II Rzeczpospolitej. W trakcie przeglądania wystawy Wszechpolakom towarzyszył przewodnik wskazujący na kontekst historyczny każdego z tych elementów.

Niezwykle ważne jest, aby pamiętać o osobach, które przysłużyły się Rzeczpospolitej nie tylko na polu militarnym, ale również naukowym i innych. Ich praca dążyła do zapewnienia narodowi polskiemu lepszej przyszłości po odzyskaniu Niepodległości.

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …