Home / Podlaskie / Białystok: ,,Pomóżmy Bohaterom”-świąteczna paczka dla Kombatantów

Białystok: ,,Pomóżmy Bohaterom”-świąteczna paczka dla Kombatantów

Wszechpolacy z białostockiego koła w dniach 22 i 23 grudnia uczestniczyli w akcji ,,Pomóżmy Bohaterom”- świąteczna paczka dla Kombatantów, której celem oprócz pomocy materialnej jest połączenie młodych pokoleń z zasłużonymi dla Ojczyzny. Cel postawiony przez organizatorów został wykonany w stu procentach. Wolontariusze w kilku grupach rozwieźli paczki z żywnością, chemią domową i kartkami świątecznymi od najmłodszych. Każdy z nich przyjmował Wszechpolaków serdecznie i gościnnie. Członkowie i sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej dzięki swojej aktywności mieli możliwość rozmowy i poznania sylwetek osób, które narażały życie i zdrowie w imię najwyższych wartości.

Chwile spędzone z kombatantami umocniły Wszechpolaków w działalności narodowej, którą wykonują z zaangażowaniem i codziennym poświęceniem. Dzięki zgłoszeniu się, jako wolontariusze mogli wywołać uśmiech na twarzach naszych Bohaterów i pomóc w materialnym aspekcie przeżywania świat Bożego Narodzenia. 

Akcja jest szeroką inicjatywą, w którą włącza się wiele organizacji pozarządowych. ,,Pomóżmy Bohaterom” jest sponsorowana przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego oraz dodatkowo została współfinansowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Działacze białostockiego koła Młodzieży Wszechpolskiej razem z Związkiem Żołnierzy NSZ zajęli się dystrybucją paczek na terenie Białegostoku.

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …