Home / Pomorskie / Starogard Gdański: 13 grudnia – Pikieta antykomunistyczna i antyunijna

Starogard Gdański: 13 grudnia – Pikieta antykomunistyczna i antyunijna

13 grudnia działacze Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego oraz kibice KP Starogard Gdański zebrali się na lokalnym rynku, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec Unii Europejskiej oraz ideologii komunistycznej.

“Tak jak nasza Ojczyzna wyzwoliła się spod komunistycznego jarzma z ośrodkiem decyzyjnym w Moskwie tak dziś wierzę że Polska wkrótce obudzi się i odrzuci demoliberalną – lewacką ideologie narzucaną przez Unię z ośrodkiem decyzyjnym w Brukseli” – mówił przedstawiciel Młodzieży Wszechpolskiej. 

Reprezentant Ruchu Narodowego z kolei zaznaczył, że zarówno wprowadzenie stanu wojennego jak i podpisanie przez Polskę Traktatu Lizbońskiego były zdradą. 

W momencie, gdy wśród manifestujących wzniesiono okrzyk “Śmierć Wrogom Ojczyzny” odpalono pirotechnikę.  Wznoszone zostały, również inne hasła m.in. po wspomnieniu ofiar reżimu komunistycznego oddano cześć wszystkim mającym odwagę stawić czoła oprawcy, wzniesiono wówczas okrzyk “Cześć i chwała bohaterom”.

Check Also

Tczew: Akcja Kupuj Polskie

Przed świętami Młodzież Wszechpolska Tczew zorganizowała ogólnopolską akcję Kupuj Polskie promującą patriotyzm konsumencki, który może …