Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Katowice: Pikieta w obronie polskiego przemysłu węglowego i energetycznego
Home / Śląskie / Katowice: Pikieta w obronie polskiego przemysłu węglowego i energetycznego

Katowice: Pikieta w obronie polskiego przemysłu węglowego i energetycznego

We wtorek (11.12) Ruch Narodowy oraz Młodzież Wszechpolska zorganizowały w Katowicach pod Teatrem Śląskim manifestację w obronie polskiego przemysłu węglowego i energetycznego.

Celem naszej pikiety było zaakcentowanie sprzeciwu środowisk narodowych dla wprowadzenia przez Polskę Pakietu Klimatycznego. Jesteśmy krajem rozwijającym się, ale niebogatym ze stosunkowo niewysoką ilością emisji dwutlenku węgla, a tzw. polityka klimatyczna narzucana przez kraje wysoko rozwinięte oraz UE jest dla naszej Ojczyzny skrajnie niekorzystna i niesprawiedliwa. Mimo to polski rząd ulega presji krajów Zachodu, mając za nic nie tylko polski przemysł i osoby w nim pracujące, ale także nasz interes narodowy.
Na manifestacji podkreślaliśmy, że rząd PiS, który obecnie przedstawia się jako sprzyjający Śląskowi i górnikom, który miał wystarczająco dużo czasu na naprawę przemysłu wydobywczego, po raz kolejny zawiódł oczekiwania Polaków. Sprawa klimatu i środowiska również jest ważna, tylko że wymaga ona realnych działań, a nie nic niewnoszących ustaleń. Za 230 mln złotych, które zostały wydane na organizację szczytu klimatycznego można było, zgodnie z założeniami programu Ruchu Narodowego wybudować linię metra w Katowicach, która nie tylko ułatwiłaby mieszkańcom komunikację, ale również znacznie ograniczyła emisję spalin.
W manifestacji brało udział kilkadziesiąt osób, na bannerze wypisane było ,,Węgiel – czarne złoto, którego nie oddamy”. Wzniesione zostały okrzyki ,,PiS, PO – jedno zło!” oraz ,,Rząd na bruk, bruk na rząd!”. Ponadto uczestnicy założyli, na znak solidarności z walczącymi na ulicach Paryża Francuzami, charakterystyczne żółte kamizelki. Dobitnym wyrazem naszego sprzeciwu było spalenie flagi unijnego okupanta, które miało miejsce po samej manifestacji.
Ostatnie wydarzenia udowadniają, że tylko Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska dbają o interes narodu polskiego i nie boją się mówić prawdy niewygodnej dla rządzących.

Check Also

Wszechpolacy z Bielska- Białej porozklejali plakaty w ramach akcji PieluszkadlaMaluszka

Wczoraj działacze #MłodzieżWszechpolska #BielskoBiała w ramach promocji akcji #PieluszkadlaMaluszka, której celem jest wsparcie lokalnych domów …