Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Stary Grodków: Rocznica mordu na żołnierzach kpt. Henryka Flamego "Bartka"
Home / Opolskie / Stary Grodków: Rocznica mordu na żołnierzach kpt. Henryka Flamego “Bartka”

Stary Grodków: Rocznica mordu na żołnierzach kpt. Henryka Flamego “Bartka”

29 września działacze Okręgu Opolskiego wzięli udział w uroczystościach upamiętniających mord dokonany na żołnierzach kpt. Henryka Flamego “Bartka”.

Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiego w Starym Grodkowie pojawiają się od trzech lat, tj. od momentu gdy udało się zidentyfikować żołnierzy “Bart”a. Miejsce to jest jednym z trzech, gdzie w 1946 roku dokonała się masakra zgrupowania w ramach operacji “Lawina”. Przez wiele lat ekipa prof. Krzysztofa Szwagrzyka bezskutecznie poszukiwała miejsca skrytobójczego mordu. Przełom nastąpił dopiero w 2016 roku.

Podczas tegorocznych uroczystości nastąpiło oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego pod pomnik, który w tragicznym miejscu stanąć ma w przyszłym roku.

Check Also

Opole: Organizacja wykładu dr Mandreli “Duchowość i charakter Witolda Pileckiego”

Podczas pasjonującego wykładu dr Mandrela przybliżyła sylwetkę rtm. Pileckiego, jego inspiracje i motywacje. Cały wykład …