Home / Podlaskie / Podlaskie: Wszechpolacy na obchodach upamiętniających obronę Wizny

Podlaskie: Wszechpolacy na obchodach upamiętniających obronę Wizny

Dnia 9 września działacze MW z całego Podlasia wzięli udział w obchodach upamiętniających obronę Wizny. Uroczystości odbyły się na Strękowej Górze w okolicach słynnej polskiej linii obrony.
Na początku zorganizowana była msza polowa, na której zabarwione patriotyzmem kazanie wzruszyło zebranych uczestników. Następnie odbył się apel pamięci i wspólnie oddano hołd każdemu żołnierzu, który tamtego dnia w Wiźnie stawił opór wobec niemieckiego najeźdźcy. Nie bez powodu odwiedzone miejsce zwane jest ,,polskimi Termopilami”, gdyż broniący go Polacy wykazali się wielką odwagą wobec miażdżącej przewagi wroga. Trzydniowa obrona pod dowództwem Władysława Raginisa dała Polsce potrzebny czas, aby m.in. utworzyć Armię “Warszawa”. Po zakończeniu części oficjalnej działacze zaangażować się w zorganizowany na miejscu piknik militarny wraz z wieloma atrakcjami historycznymi dla uczestników.
Bohaterstwo każdego żołnierza Wojska Polskiego w trakcie kampanii wrześniowej nie może być zapomniane, a ich czyny powinny przedstawiać nam wzór zachowania nawet w naszym życiu bez wojny.

Check Also

Białystok: Różaniec za odnowę moralną narodu.

Podlascy Wszechpolacy jak co miesiąc wzięli udział w Publicznym Różańcu O Odnowę Moralną Narodu. Podczas …