Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Wszechpolski obóz okręgu Podkarpackiego i Lubelskiego
Home / Podkarpackie / Wszechpolski obóz okręgu Podkarpackiego i Lubelskiego

Wszechpolski obóz okręgu Podkarpackiego i Lubelskiego

W miniony weekend, w dniach 3-5 sierpnia na Roztoczu odbył się Wszechpolski obóz letni Okręgów Podkarpackiego i Lubelskiego.

Od 3 do 5 sierpnia na Roztoczu k. Biłgoraja, nad Tanwią, miał miejsce letni obóz zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską. W czasie trwającego trzy dni wydarzenia, dla każdego znalazło się coś i dla ciała i dla umysłu.

Gościem specjalnym obozu był kol. Krzysztof Bosak, były prezes naszej organizacji, który na podkarpackie obozy przyjeżdża niemalże co roku. Podczas obozu odbył się turniej w piłkę siatkową, gdzie pierwsze miejsce wywalczyła drużyna w składzie: kol. Piotra Pomykały z ZG MW, Bartosza Bochni oraz Krzysztofa Bosaka. Główną atrakcją wydarzenia był spływ kajakowy po malowniczym terenie Roztocza rzeką Tanew.

Dodatkowo prelekcję nt. idei narodowej wygłosił właśnie kol. Bosak. Korzystając z uroków terenu Wszechpolacy mogli popływać w wodzie, pospacerować oraz pograć w piłkę. W sobotę wieczorem pokaz tańca z żywym ogniem przedstawił działacz MW z Dębicy, kol. Arkadiusz.

W niedzielę po mszy św. w lokalnym kościele nastąpiło uroczyste zaprzysiężenie dwójki kandydatów. Dodatkowo odbyły się zajęcia terenowe.

Check Also

Podkarpacie: Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Krośnie, Leżajsku, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie i Łańcucie odbyły się obchody …