Home / Kujawsko-Pomorskie / Integracja nacjonalistów z Poznania i Torunia

Integracja nacjonalistów z Poznania i Torunia

27 lipca grupa działaczy poznańskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej udała się do Torunia, gdzie razem z koleżankami z tamtejszego koła zwiedzaliśmy to piękne miasto.
W sobotni poranek wyruszyliśmy poznawać interesujące zakątki, których w Toruniu nie brakuje. Zobaczyliśmy m.in. Ratusz Staromiejski, katedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty oraz pomnik Mikołaja Kopernika, przy którym wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Wizyta w Muzeum Historii Torunia przybliżyła nam dzieje tego miasta. Elementem naszego wyjazdu było również wysłuchanie koncertu ,,Perły Muzyki Polskiej”, odbywającego się
w ramach 22. Międzynarodowego Festiwalu ,,Nova Muzyka i Architektura”. 

Nie sposób wymienić wszystkie ciekawe miejsca, urokliwe uliczki oraz piękne kamienice, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Bardzo miło wspominamy spacery po mieście, czy też po nadwiślańskich bulwarach oraz degustacje piernikowych przysmaków. 


Wyjazd był również okazją do poznania koleżeństwa z toruńskiego koła MW, wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy. Serdecznie dziękujemy za miłą gościnę i dotrzymywanie towarzystwa podczas zwiedzania oraz już dziś zapraszamy do Poznania.

Check Also

Poznań: Wszechpolacy z Poznania pomagają osobom starszym w trakcie epidemii

POMAGAMY! W dobie szalejącego wirusa wzmagamy naszą aktywność społeczną. Nasi działacze pomagają osobom starszym ze …