Home / Podkarpackie / Rzeszów: Nie będzie darmowych MPK dla obcokrajowców

Rzeszów: Nie będzie darmowych MPK dla obcokrajowców

Na rzeszowskim rynku MW Rzeszów zorganizowała manifestację przeciw darmowej komunikacji miejskiej dla obcokrajowców studiujących w mieście. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 osób.

Tuż po 15:00 przy ratuszu rozpoczęła się manifestacja wymierzona przeciwko polityce prezydenta Tadeusza Ferenca oraz radnym miasta, którzy przegłosowali projekt uchwały, wedle której studenci z zagranicy będą podróżować za darmo.

Ferenca komunikacja – Polaka dyskryminacja

Podczas demonstracji przemawiający przedstawili przebieg wtorkowej rady, na której, mimo swoich próśb o przyspieszenie głosowania nt. komunikacji zostali pozbawieni prawa głosu. Dalej w swoich wystąpieniach ostro skrytykowali zarówno radnych, którzy zamiast wspierać Polaków zabiegają o obcokrajowców oraz prezydenta Tadeusza Ferenca, który w trakcie pikiety wyszedł z ratusza, ale nie podszedł do zgromadzonych mieszkańców.

Wszechpolacy wykrzyczeli w stronę prezydenta: „Ferenc ty łotrze, w Rzeszowie nikt cię nie poprze!” oraz „Banda złodziei, Ferenca banda złodziei!” mając na myśli radnych, którzy fundując darmowe MPK dla obcokrajowców okradają rzeszowian z ich podatków. Przemawiający prezes MW Podkarpacie Marcin Kowalski oraz Mateusz Lewicki przypomnieli o pro imigracyjnej polityce Ferenca, który rok temu podpisał deklarację, w której wyraził się o przyjęciu uchodźców do Rzeszowa.

O równości wciąż gadacie, cudzoziemców wywyższacie

„Okradli nas z godności Polaka” – powiedział w przemówieniu Kowalski. Relacjonując wtorkową radę nadmienił, że radni byli przeciwko wprowadzeniu zniżek i ułatwień dla Polaków, twierdząc, że nie ma na to budżetu, natomiast dla obcokrajowców pieniądze nagle się znalazły.

Wygrana MW

Na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta, dzień po pikiecie, radni podjęli decyzję o wycofaniu się z  przyjętej tydzień temu uchwały w sprawie przyznania zagranicznym studentom dostępu do bezpłatnej komunikacji na terenie miasta Rzeszowa.

 

Check Also

Podkarpacie: Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Krośnie, Leżajsku, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie i Łańcucie odbyły się obchody …