Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Przemyśl: Ulicami miasta przeszedł IV Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej
Home / Podkarpackie / Przemyśl: Ulicami miasta przeszedł IV Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej

Przemyśl: Ulicami miasta przeszedł IV Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej

14 lipca w Przemyślu po raz czwarty przeszedł Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej, upamiętniający ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Mszą świętą o godz. 18:00 rozpoczęły się wczoraj uroczystości upamiętniające ofiary ludobójstwa na Wołyniu z roku 1943. W 75. rocznicę rzezi wołyńskiej ulicami Przemyśla po raz czwarty przeszedł Marsz Pamięci Ofiar Rzezi zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską.

Marsz przeszedł od kościoła przy ul. Karmelickiej na cmentarz przy ul. Przemysława, gdzie przy krzyżu wołyńskim nastąpiły modlitwa, przemówienia, złożenie kwiatów i zniczy oraz odśpiewanie hymnu.

Ideą marszu jest upamiętnienie ofiar Polaków, którzy polegli na Kresach II Rzeczpospolitej, wymordowani w bestialski sposób przez działaczy szowinistycznej organizacji OUN-UPA. Wydarzenie organizowane od 2015 r. co roku przyciąga setki osób z Przemyśla i całej Polski, chcące uczcić i oddać hołd rodakom.

Check Also

Podkarpacie: Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Krośnie, Leżajsku, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie i Łańcucie odbyły się obchody …