Home / Wielkopolskie / Piła: Wszechpolacy gościli młodych Polaków z Litwy

Piła: Wszechpolacy gościli młodych Polaków z Litwy

Przez ostatni tydzień w Pile gościła grupa polskich dzieci z Litwy, nasi goście pochodzący z Mościszek oraz Solecznik do naszego miasta przyjechali na zaproszenie parafii pw. św. Rodziny oraz Pilskich Patriotów.

Dzieci podczas swojej wizyty w ojczyźnie zwiedziły między innymi Poznań, gdzie oprowadzali ich nasi koledzy;  gościły na Stadionie Lecha Poznań; miały okazję zwiedzić Gniezno oraz Biskupin.

Oczywiście skosztowały, także atrakcji jakie daje nasze miasto, obowiązkowym punktem była wizyta w Pilskim Muzeum Okręgowym oraz w parku linowym.Dzieci poznały również urok pilskiej wyspy, odbyły trening boksu na zawsze gościnnej sali Sportów Walki Piła. Na zaproszenie lokalnej społeczności, dzieciaki spędziły dzień w Trzciance, gdzie zapewniono im rozrywkę między innymi w postaci rejsu po jeziorze.

Nasi działacze przez cały ten okres wspierali organizatorów, za tę możliwość serdecznie dziękujemy. Wielkie brawa należą się również wszystkim sponsorom i darczyńcom (szczegółowa lista na stronie Pilskich Patriotów) A na koniec…

JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI

 

Check Also

Poznań: Wszechpolacy uczcili 99. urodziny Generała Podhorskiego

21 czerwca niezmiennie jest ważną datą dla Wszechpolaków- tego dnia urodziny świętuje generał Jan Podhorski …