Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
IV Marsz Wołyński - Nowy Sącz
Home / Małopolskie / IV Marsz Wołyński – Nowy Sącz

IV Marsz Wołyński – Nowy Sącz

IV Marsz Wołyński

W dniu 11 lipca, w 75. rocznicę #KrwawaNiedziela, ulicami naszego miasta po raz kolejny przeszedł Marsz Wołyński.
O godz. 18:00 zgromadziliśmy się w Kościele pw. Św. Kazimierza, by uczestniczyć w nabożeństwie sprawowanym w intencji tych, którzy padli ofiarą antypolskiej czystki z rąk UPA i OUN.
Po Mszy Św. przeszliśmy ulicami miasta aż pod pomnik Pieta Sądecka na tzw. Starym Cmentarzu.
Tam przemówienia swe wygłosili działacze MW. Przypomnieli straszną historię, która miała miejsce 75 lat temu i ciągnęła się przez wiele miesięcy, a nawet lat. Podkreślili ważne hasło: “nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”.
Wydarzenia tamtych dni odniesiono poniekąd do obecnej sytuacji. Wiadomo, że nikt nie może odpowiadać za czyny przeszłych pokoleń, jednakże nie możemy mówić o pojednaniu, jeśli widzimy, że nasza wyciągnięta ręka idzie w próżnię, bo obecne pokolenia, obecna polityka naszego sąsiada nie dopuszczają prawdy historycznej, nie pozwaląc nawet przeprowadzić ekshumacji ofiar #Wolyn43.

Dziękujemy wszystkim, którzy mimo nie najlepszej pogody wzięli udział w Marszu. Dziękujemy koleżeństwu z Młodzież Wszechpolska – Kraków, Panu Henrykowi Dobrzańskiemu, Klub Gazety Polskiej Nowy Sącz, delegacji Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z Nowego Sącza, jak i delegacji małopolskiej Brygady naszych narodowo-radykalnych Kolegów (Patriotyczny Sącz) ;) .
Sądeczanie, dziękujemy, że byliście!

#MarszWołyńskiNowySącz

Check Also

spotkanie otwarte MW Grudziądz

Spotkanie otwarte w Grudziądzu

1 lipca gościliśmy prezesa prezesa Młodzieży Wszechpolskiej- Ziemowita Przebitkowskiego😎❗ Rozmawialiśmy o tym, jakie wyzwania czekają …