Home / Mazowieckie / Radom: Wszechpolacy uczcili Radomski Czerwiec 76′ roku.

Radom: Wszechpolacy uczcili Radomski Czerwiec 76′ roku.

Na rok 2018 przypadła 42 rocznica protestów robotniczych w Radomiu. Młodzież Wszechpolska postanowiła uczcić te wydarzenia przenosząc ówczesne postulaty “godnego życia, godnej pracy i godnych zarobków w Polsce” na dzisiejsze czasy – maszerowano przeciwko globalizmowi, kapitalizmowi i wyzyskowi.

Marsz wzbudzał emocje, jeszcze zanim ogłoszono, że w ogóle się odbędzie. W połowie maja stowarzyszenie Radomianie dla Demokracji rozpoczęło w internecie zbiórkę podpisów pod apelem do prezydenta miasta, aby ten do marszu nie dopuścił. Prezydent szybko uciął spekulacje – manifestacja zgłoszona była prawidłowo i nie występowały podstawy, aby jej zakazać. Ograniczono się do wyznaczenia przedstawiciela Urzędu Miasta do kontroli przebiegu całości wydarzenia.

23 czerwca, na placu ks. Kotlarza, bohatera czerwca, oprócz kilkudziesięciu Wszechpolaków, zebrały się delegacje Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. W marszu wziął także udział poseł Kukiz’15 Robert Mordak.

Po oddaniu hołdu robotnikom, poruszono bardziej aktualne tematy. Mogliśmy usłyszeć hasła “Praca w Polsce dla Polaków” czy “Godna praca dla rodaka”. Prowadzący tak rozwinął ten postulat:

“Bo dla kogo ma być praca w Polsce jak nie dla, w pierwszej kolejności, Polaka? Przy okrągłym stole stworzono układ zamknięty – warunki płacowe w naszym kraju wyganiają rodaków za granicę, a od kilku lat na ich miejsce sprowadzani są migranci ze wschodu, którzy pracując za minimalne stawki blokują wzrost płac. Naszym celem jest godne życie rodaków nie maksymalizacja zysku wąskiej grupy milionerów! To pieniądz służy nam, nie my jemu! Jeżeli chcemy kogoś ze wschodu sprowadzać to tylko repatriantów!”.

Krytyce poddano także proces globalizacji. “W parze z kapitalizmem idzie globalizacja, a efektem takiej mieszanki są McDonaldy na każdym rogu, zanik wyższej kultury na rzecz zwykłego chłamu i masy żyjące zasadą „konsumuj, siedź cicho, umrzyj”. Nasza tożsamość jest zbyt cenna, aby ją zatracić. Światowa różnorodność jest zbyt piękna, aby z niej zrezygnować.”

Na końcu przyszedł czas na wypunktowanie błędów Prawu i Sprawiedliwości.

“Partia rządząca ma w pogardzie i prawo i sprawiedliwość. Ma w pogardzie Polaków. Skamle o bazy obcego mocarstwa na terenie Polski. Zgina kolana na byle słowo płynące z Izraela. Buńczucznie potrząsa szabelką, żeby za chwilę prosić o wybaczenie za ten akt odwagi. Opodatkowuje co tylko się da, od kryptowalut po paliwo. Regularnie serwuje nam tanią propagandę za nasze pieniądze. Zamiast ograniczyć biurokrację, doprowadza ją do niespotykanego dotąd poziomu. Usunęła kolesi Platformy i PSL-u, żeby obsadzać stanowiska swoimi wiernymi miernotami. Wzbraniała się przed przyjęciem trzech tysięcy imigrantów z Syrii, a sama sprowadza tysiące Nepalczyków, Uzbeków i Hindusów, nie wspominając już o Ukraińcach. I ma czelność nazywać to wszystko dobrą zmianą.”

Check Also

Szydłowiec: Akcje Wszechpolaków na Wszystkich Świętych

Szydłowiecka Młodzież Wszechpolska przyłączyła się do zbiórki “Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych” i akcji “Zapal …