Home / Pomorskie / Gdańsk: Sprzeciw Gdańszczan wobec Parady Równości

Gdańsk: Sprzeciw Gdańszczan wobec Parady Równości

W Gdańsku 16 mają 2018 A.D.  maszerowali przedstawiciele mniejszości seksualnych w tzw. “paradzie równości”. W pierwszym szeregu, razem ze zboczeńcami maszerował prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jak co roku, przeciwko promowaniu na ulicach dewiacji protestowali przedstawiciele środowisk narodowych i katolickich.

Przemarsz rozpoczął się pod teatrem szekspirowskim, następnie przemaszerowano przy gdańskim dworcu by zakończyć imprezę w obiektach postoczniowych. W tym roku święto mniejszości seksualnych w Gdańsku organizowane były we współpracy z niemieckim miastem Brema. Zjawili się też Niemieccy działacze LGBT. Przeciwko imprezie protestowali działacze Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego, fundacji Pro – Prawo do Życia oraz lokalni nacjonaliści i kibice. Na dalszej trasie przemarszu kontrmanifestację przeprowadziła także Gdańska radna Anna Kołakowski wraz z działaczami stowarzyszeń katolickich. Główne hasła krzyczane przez przeciwników parady równości to ,,chłopak, dziewczyna – normalna rodzina”, ,,Ave Christus Rex”, ,,Nie tęczowa, nie czerwona – tylko Polska narodowa” oraz ,,Nacjonalizm naszą drogą”.

Policja wobec osób manifestujących przeciwko zboczeńcom użyła siły i za wszelką cenę starała się nie dopuścić do legalnego przemarszu narodowców. Kilku osobą próbowano wypisać mandaty za trzymanie banerów ,,Nigdy nie będziecie normalną rodziną” – osoby te nie przyjęły ich, sprawa trafi do sądu. Policja także później skonfiskowała banery, a przewodniczący zgromadzenia Maciej Wiewiórka został w brutalny sposób potraktowany przez funkcjonariuszy, którzy powalili go na ziemię.

,,Tęczowy marsz” spowodował paraliż komunikacyjny w mieście, a organizacja tego wydarzenia pochłania co roku ogromne sumy pieniędzy z kieszeni gdańszczan. Ilość spraw sądowych i zaangażowane ogromne siły policyjne wskazują, że społeczeństwo nie życzy sobie takich wydarzeń.

Check Also

Pomorze: Wszechpolacy upamiętnili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września wczesnym rankiem Wszechpolacy w Gdańsku na Westerplatte oraz w Tczewie upamiętnili wybuch II …