Home / Wydarzenia / Wszechpolski wyjazd na Wileńszczyznę

Wszechpolski wyjazd na Wileńszczyznę

W dniach 19-20 maja wszechpolska delegacja z całej Polski udała się na bliską sercu każdego działacza Wileńszczyznę. W ciągu jednego weekendu Wszechpolacy zwiedzili Wilno i rejon solecznicki oraz aktywnie spędzili dany czas.

Kilkudziesięcioosobowa grupa działaczy przyjechała do Wilna w południe i skupiła się na zwiedzaniu słynnego cmentarza na Rossie. Następnie odwiedzono Soleczniki (największe miasto skupiające najwyższy procent Polaków) oraz odwiedzono zaprzyjaźnioną młodzieżową organizację patriotyczną – Ruch Młodzieży Polskiej. Z ich pomocą zorganizowana została konferencja, na której mogli wypowiedzieć się i przedstawić swoje problemy rodacy z regionu.

Następnego dnia Wszechpolacy udali się do wileńskiego kościoła pod wezwaniem św. Ducha i rozdali pod jego wejściem plakaty z tegorocznej serii “Kocham Polskę”. To samo przy pomocy Ruchu Młodzieży Polskiej zrobili odwiedzając solecznicki Festiwal Pieśni Ludowej, gdzie mogli również obejrzeć zespoły odgrywające tradycyjne polskie tańce czy śpiewające ludowe pieśni.

Młodzież Wszechpolska zawsze pamięta i będzie pamiętać o naszych rodakach za granicą. Oni nigdy Polski nie pozostawili i oczekują na nasze wsparcie i odwiedziny. Atmosfera polskości jest na Wileńszczyźnie nie do wymazania.

Check Also

Gniezno: Wszechpolacy obchodzili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

Wszechpolacy z Gniezna uczestniczyli dziś w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.   Powstanie Warszawskie oficjalnie …