Home / Małopolskie / Katowice: PIS PO jedno zło!

Katowice: PIS PO jedno zło!

W ostatnią niedzielę uczestniczyliśmy w manifestacji zorganizowanej przez Młodzież Wszechpolska – Okręg Śląski.

Pikieta o nazwie Maski opadły – PIS PO jedno zło! bezpośrednio była związana z wydarzeniami, które miały miejsce w Katowicach dwa tygodnie temu. Wtedy to Prezydent Katowic rozwiązał legalne zgromadzenie Marsz i Piknik Powstańców Śląskich – Katowice 2018.

Prezydent, widząc wszędzie wszechobecny faszyzm, nie chciał najwyraźniej dopuścić do należytego uczczenia pamięci powstańców śląskich. Co ciekawe, kilka dn

i po tym wydarzeniu przed Urzędem Miasta w Katowicach pojawiła się wystawa, na której… znajduje się i Roman Dmowski, i Wojciech Korfanty. Śląscy wszechpolacy, widząc pewne luki w wiedzy decyzyjnych osób miasta, przyszli z pomocą. Przekazali Prezydentowi kilka publikacji historycznych dotyczących ruchu oporu, jak i polskiej myśli narodowej.

Tak jak i inni uczestnicy pikiety, wyrażamy nadzieję, że po kompromitacji związanej z bezprawną próbą zakazania ostatniej niedzielnej pikiety (z czyich podatków pokryto koszta rozprawy? z czyich zostaną pokryte odszkodowania?) Pan Prezydent Krupa poda się do dymisji .

Check Also

Działacze ze Śląska pamiętają o polskich bohaterach i wybitnych Polakach pochowanych na kresowych nekropoliach

1 listopada Wszechpolacy ze Śląska odwiedzili Cmentarz Łyczakowski zapalając znicze i składając kwiaty.Działacze zapalili znicz …