Home / Podlaskie / Białystok: Wszechpolacy na Marszu dla Życia i Rodziny

Białystok: Wszechpolacy na Marszu dla Życia i Rodziny

Białostoccy Wszechpolacy liczną delegacją udali się 27 maja na 8. edycję Marszu dla Życia i Rodziny. Wydarzenie ma co roku przypominać mieszkańcom Białegostoku o sile jaką stanowi rodzina oraz pokazywać sprzeciw wobec aborcji.

Pochód rozpoczął się spod kościoła św. Rocha. Oprócz samego uczestnictwa Wszechpolacy tworzyli również rdzeń straży marszu. Uczestniczyły w nim liczne organizacje katolickie, patriotyczne i pro-life. Wydarzenie zostało objęte patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Podczas maszerowania pojawiały się hasła katolickie, przeciwko aborcji, gender i dewiacji czy o obronie instytucji rodziny.

Młodzież Wszechpolska Białystok niejednokrotnie angażowała się już w akcje mające na celu ochronę życia. Wydarzenia takie jak Marsz dla Życia i Rodziny pozwalają na podkreślenie pozytywnej roli religii oraz rodziny w społeczeństwie.

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …