Home / Wydarzenia / Tczew: Biały Piątek – ,,Feministki nie są głosem wszystkich kobiet”

Tczew: Biały Piątek – ,,Feministki nie są głosem wszystkich kobiet”

W piątek, 23 dnia marca skrajnie feministyczne organizacje zaplanowały protesty przeciwko zaostrzaniu ustawy aborcyjnej. W Tczewie ,,Czarny Piątek” (bo taką nazwę nosiły proaborcyjne protesty) się nie odbył. Wyrazem sprzeciwu wobec ,,Czarnego Piątku” oraz wsparcia dla ustawy antyaborcyjnej był ,,Biały Piątek”

Czym jest #BiałyPiątek ?

Internauci dają odpór działaniom zwolenników aborcji, organizującym protesty pod hasłem „Czarny piątek”. Odpowiedzią na akcję zwolenników aborcji jest inicjatywa „Biały piątek”. „Biały piątek”, to akcja pełna miłości i troski o drugiego człowieka. W ciągu doby inicjatywa zdobyła poparcie ponad 20 tys. osób. Dołączyło do niej w ciągu zaledwie doby ponad 20 tys. internautów. Wyrażenie poparcia dla idei Pro Life przybiera różnorakie formy – od białych nakładek na zdjęcia profilowe, poprzez białe ubiory, akcje modlitewne, aż po marsze w obronie życia. – Portal Pch24

Młodzież z Tczewa

W #BiałyPiątek włączyli się między innymi uczniowie jednej z Tczewskich szkół licealnych. Postanowili zrobić sobie zdjęcie i ohasztagować je właśnie jako ,,Biały Piątek”. Zdjęcie szybko obiegło sieć, a młodzież zebrała dużo pozytywnych komentarzy.

#BiałyPiątek <3Tczewska młodzież licealna mówi "Nie dla aborcji!" :)

Opublikowany przez Tczewscy Patrioci 23 marca 2018

Sekretarz Młodzieży Wszechpolskiej w Tczewie (po prawej w dolnym rzędzie) skomentował akcję następująco:

,,Nasze wystąpienie miało na celu zaznaczenie, że rzeczywistość jaką starają się ukazać media sprzyjające ruchom proaborcyjnym, w której to większość młodych ludzi popiera aborcje na życzenie jest nieprawdziwa. Tak naprawdę większość młodych ludzi nie godzi się na hurtowe mordowanie dzieci.

 

Żaden wiec proaborcyjny (Czarny Protest) w Tczewie tego dnia się nie odbył.

 

 

Check Also

Kampania Społeczna -Kocham Polskę 2020

14 lutego kiedy wspominamy postać św. Walentego i tradycyjnie już obchodzimy święto zakochanych, jako Młodzież …