Home / Podkarpackie / Rzeszów: Kontra do “Czarnego Protestu”

Rzeszów: Kontra do “Czarnego Protestu”

23 marca w Rzeszowie odbyła się pikieta zorganizowana przez feministki w tzw. Czarny Piątek. Działacze MW z Rzeszowa zorganizowali kontrę do protestu.

Zwolennicy aborcji, w tym działacze partii Razem, KOD-u, SLD i innych lewackich ugrupowań, spotkali się w miniony piątek na rzeszowskim rynku, by wyrazić sprzeciw wobec zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.

Kontrę do czarnego marszu zorganizowali działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Rzeszowa, którzy pojawili się na pikiecie z transparentem pro life. Demonstranci prezentowali transparent pokazujący dziecko poddane zabiegowi aborcji. Transparent nie spodobał się organizatorom Czarnego Protestu, którzy zażądali od policji wylegitymowania protestujących pod pozorem obrazy moralnej. Atmosfera robiła się gorąca, a w kierunku kontrmanifestacji kierowane były obraźliwe zaczepki słowne.

Podczas udzielania wywiadu dla obecnego na miejscu TVN-u, jeden z Wszechpolaków  został nagle opluty i odepchnięty przez zwolennika Czarnego Protestu. Do akcji wkroczyła policja, która jednak nawet nie wylegitymowała napastnika. Zachowanie to jest o tyle dziwne, że wcześniej ci sami funkcjonariusze nie mieli obiekcji przed legitymowaniem narodowców i straszeniem, że skierują sprawę do sądu.

 

Check Also

Podkarpacie: Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Krośnie, Leżajsku, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie i Łańcucie odbyły się obchody …