Home / Pomorskie / Rumia: Marsz Żołnierzy Wyklętych + koncert ,,Fortecy”

Rumia: Marsz Żołnierzy Wyklętych + koncert ,,Fortecy”

Współorganizowane przez nas obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rumi były w tym roku wyjątkowo obfite!

Dnia 3 marca spotkaliśmy się najpierw w kościele pw św. Jana z Kęt w Rumi na Mszy Świętej ofiarowanej za dusze naszych bohaterów. Następnie po raz kolejny ulicami Rumu przeszedł huczny Marsz Żołnierzy Wyklętych na którym zauważyć można było prawdziwą sztafete pokoleń, młodzież szła ramię w ramie niekiedy nawet ze świadkami komunistycznych okrócieństw. Na marszu licznie zebrali się również lokalni kibice Orkanu Rumia . Gdy nasza kolumna doszła do ronda im.Rotmistrza Pileckiego nastąpił moment na złożenie kwiatów oraz zapowiedź przyszłej inicjatywy pomnika Żołnierzy Wyklętych w Rumi.

Marsz zakończył się przed lokalnym domem kultury, w którym uczestnicy zostali uraczeni darmowym, ciepłym posiłkiem, a następne udali się do sali, w której wysłuchali najpierw przemówieniami organizatorów, po nich koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Emili Warmińskiej Po koncercie wokalistki zakończonym bisem przyszedł czas na gwiazdy wieczoru, a mianowicie zespół Forteca, który zaprezentował nam patriotyzm w nieco mocniejszym brzmieniu.

Po koncercie udaliśmy się do domów dyskutując jeszcze na temat historii “Wyklętych”. Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Check Also

Pomorze: Wszechpolacy upamiętnili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września wczesnym rankiem Wszechpolacy w Gdańsku na Westerplatte oraz w Tczewie upamiętnili wybuch II …