Home / Podkarpackie / Podkarpacie: Wszechpolska kontra do manify feministek

Podkarpacie: Wszechpolska kontra do manify feministek

10 marca w Rzeszowie odbyła się pierwsza “Rzeszowska Manifa” zorganizowana przez środowiska lewackie oraz feministyczne, dotyczące praw kobiet. Kontrę do manifestacji zorganizowała rzeszowska Młodzież Wszechpolska.

Wszechpolacy zorganizowali w sobotę w Rzeszowie konferencję prasową oraz kontrę do Rzeszowskiej Manify feministek, która zgromadziła około 30 osób.

Uczestniczki zgromadziły się w okolicach fontanny multimedialnej, skąd przeszły na rzeszowski rynek. Wśród swoich postulatów wymieniały przede wszystkim „wolność wyboru” za którym to hasłem kryły się postulaty liberalizacji prawa aborcyjnego i wolnego dostępu do pigułek „dzień po”. Kobiety podkreślały że są dyskryminowane zarówno jeżeli chodzi o płace jak i dostęp do podstawowej opieki medycznej.

Na trasie „manify”, z transparentem antyaborcyjnym ustawili się także działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Maria Paśko i Justyna Kowalska, działaczki rzeszowskiego koła tej organizacji, podkreślały, że w manifie nie wzięłyby udziału ponieważ pod przykrywką walki o prawa kobiet  kryją się hasła promujące aborcje i atakujące wartości chrześcijańskie.

 

 

Check Also

Podkarpacie: Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Krośnie, Leżajsku, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie i Łańcucie odbyły się obchody …