Home / Pomorskie / Gdańsk: Młodzież Wszechpolska Pozywa Pawła Adamowicza

Gdańsk: Młodzież Wszechpolska Pozywa Pawła Adamowicza

W Gdańsku odbyło się pierwsze posiedzenie w sprawie o naruszenie nietykalności osobistej działaczy Młodzieży Wszechpolskiej przez Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Dojdzie do mediacji między Prezydentem a działaczem. 

Działacze MW Gdańsk zorganizowali happening na spotkaniu z Adamem Michnikiem, na którym chcieli podarować prezent w postaci wiaderka smoły. Miało to nawiązać do Jacka Hugo-Badera, który pojawił się na Marszu Niepodległości w 2016 roku, wysmarowany czarną farbą. Wszechpolacy chcieli w ten sposób ułatwić sprawę redaktorowi i jego dziennikarzom przed kolejnym Marszem. Doszło do przepychanki, zainicjowanej przez Prezydenta Adamowicza, który popychał działacza i działaczki MW.

Nagranie zajścia:

https://www.facebook.com/mwpomorskie/videos/1921458678116654/

 

 

Prywatny akt oskarżenia został wniesiony przez Aleksandra Jankowskiego, sekretarza gdańskiego koła MW. Wszechpolacy, dążąc do polubownego załatwienia sprawy, wnoszą o przeprosiny że strony Prezydenta oraz zapłacenie nawiązki na rzecz Fundacji Inicjatyw Polskich.

 

Prezydent Adamowicz uważa, że prokuratura nie jest niezależnym podmiotem, ponieważ akceptuje sprawę wniesioną przeciwko niemu. Jego zdaniem Młodzież Wszechpolska zajmuje się rozbijaniem “kulturalnych” spotkań i nawet na konferencji prasowej nie szczędził niesprawiedliwych oskarżeń wobec organizacji, zupełnie nie poczuwając się do odpowiedzialności za naruszenie czyjejś nietykalności, jak i zniesławienia działaczy, nazywanych przez niego faszystami.

Kolejny termin rozprawy jest zaplanowany na 25 kwietnia, ale zostanie poprzedzony mediacjami.

Check Also

Pomorze: Wszechpolacy upamiętnili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września wczesnym rankiem Wszechpolacy w Gdańsku na Westerplatte oraz w Tczewie upamiętnili wybuch II …