Home / Podlaskie / Podlaskie: Wszechpolacy na Mszy Św. za Żołnierzy Wyklętych w Świętej Wodzie

Podlaskie: Wszechpolacy na Mszy Św. za Żołnierzy Wyklętych w Świętej Wodzie

We wtorek Młodzież Wszechpolska Okręg Podlaski wzięła udział w wypominkach za żołnierzy podziemia niepodległościowego zorganizowanych w Sanktuarium Święta Woda w Wasilkowie. Na wydarzenie składał się udział we Mszy Świętej oraz spotkanie sympatyków i organizatorów budowy Miejsca Pamięci poświęconego Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego.

Wydarzenie rozpoczęło się od specjalnej Mszy Świętej w znanym pielgrzymom z całego świata sanktuarium. Została ona odprawiona w szczególności w intencji wszystkich Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego pochowanych w nieznanych grobach lub bez własnego miejsca spoczynku. Kilkuosobowa grupa Wszechpolaków z Białegostoku i Czarnej Białostockiej wzięła udział w nabożeństwie, po czym udała się razem z resztą na spotkanie, podczas którego organizatorzy budowy pomnika dla Niezłomnych w Świętej Wodzie przedstawili dotychczasowe sukcesy oraz makietę planowanego Miejsca Pamięci.

Młodzież Wszechpolska od początku działała w celu rozpowszechnienia historii o Żołnierzach Wyklętych. To dzięki tej aktywności Żołnierze Niezłomni weszli na stałe do debaty publicznej. Jednak spoczywanie na laurach nie uchroni tego stanu rzeczy i potrzebna jest ciągła, nieustępliwa aktywność.

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …