Home / Podlaskie / Białystok: Wszechpolacy na projekcji filmu “Wyklęty”

Białystok: Wszechpolacy na projekcji filmu “Wyklęty”

Młodzież Wszechpolska razem z Podlaskim Instytutem Rzeczypospolitej Suwerennej w ubiegłą sobotę współorganizowała projekcję filmu “Wyklęty” reżyserii Konrada Łęckiego. Wydarzenie odbyło się wieczorną porą w Kinie TON i obejmowało również spotkanie z wspomnianym twórcą filmu.

Mimo że film swoją premierę miał w marcu ubiegłego roku, sala wypełniła się ludźmi. Film był drugim z kolei polskim dziełem przedstawiającym historię żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego po II wojnie światowej. Decyzją reżysera śledzimy działania postaci fikcyjnej – Franciszek Józefczyk ps. “Lolo”, które mają przedstawiać nam pewną uniwersalną historię, którą możemy przypisać wielu Żołnierzom Wyklętym. Po projekcji Konrad Łęcki opowiadał o samym procesie twórczym dzieła i o tym, jak film nie powstałby bez bezinteresownego wsparcia Polaków.

Żołnierze Wyklęci mimo wszelkich działań komunistów powracają do pamięci i serc Polaków. Takie filmy jak ten przyczyniają się do popularyzowania ich historii oraz postaw, jakie reprezentowali. W czasach egoizmu oraz materializmu mogą być dla nas wzorem prawdziwego bohaterstwa, odwagi i nieustępliwości.

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …