Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Poznań: Biały protest i happening Wszechpolaków w obronie życia nienarodzonego
Home / Wielkopolskie / Poznań: Biały protest i happening Wszechpolaków w obronie życia nienarodzonego

Poznań: Biały protest i happening Wszechpolaków w obronie życia nienarodzonego

W minioną środę aktywiści z poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej współorganizowali manifestację „Poznań za życiem”. Była ona odpowiedzią na „Czarny protest” i potocznie została nazwana „Białym protestem”.

Na poznańskim Placu Wolności znaleźliśmy się w tym samym czasie, co zwolennicy aborcji. Pod hasłem „Nie zabijaj” otwarcie manifestowaliśmy sprzeciw wobec aborcji w Polsce. W międzyczasie, razem ze Szturmowy Poznań, wzięliśmy udział w happeningu artystycznym – “Hardbass za życiem”. Ubrani w białe stroje, na znak sprzeciwu wobec niosącego śmierć tysiącom niewinnych istnień ludzkich koloru czarnego, zaczęliśmy tańczyć w rytm muzyki współczesnej. Niestety, mimo pokojowych zamiarów artystycznego wyrazu sprzeciwu wobec czarnego dyktatu śmierci, zostaliśmy odgrodzeni przez policję.

Wysłuchaliśmy kilku przemówień przedstawiających konkretne argumenty przemawiające za szacunkiem dla każdego życia. Na koniec wspólnie odmówiliśmy dziesiątkę różańca w intencji pogubionych, głośno i rozpaczliwie krzyczących duszyczek manifestujących z drugiej strony placu. – MW Poznań.

Biały hardbass!

Czarny protest?Biały hardbass!Podczas ostatniej manifestacji ludzi żądających bezkarnej możliwości dzieciobójstwa, wraz ze Szturmowy Poznań, w rytm hardbassu weszliśmy w "tłum" maks 300 osób. Aborcjoniści nie poznali się jednak na tańcu nowoczesnym, prosząc policję o wyprowadzenia nas ze spędu…Relacja filmowa:

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska Poznań na 22 stycznia 2018

Check Also

Poznań: Wszechpolacy upamiętniają akcję Armii Krajowej

W nocy z 20 na 21 lutego 1942 roku odbyła się Akcja Bollwerk podjęta przez …