Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Podlaskie: Wszechpolacy na 79. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego w Drozdowie
Home / Podlaskie / Podlaskie: Wszechpolacy na 79. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego w Drozdowie

Podlaskie: Wszechpolacy na 79. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego w Drozdowie

Młodzież Wszechpolska Okręg Podlaski miała okazję wziąć udział w obchodach 79. rocznicy śmierci Ojca Niepodległości – Romana Dmowskiego. Tegoroczne wydarzenie przyjęły uroczystą formę ze względu na wypadającą jednocześnie 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Liczna wszechpolska delegacja z Podlasia, mimo wszelkich poświątecznych obowiązków, pierwszy przystanek miała w Drozdowie, gdzie odbyła się Msza Święta oraz złożono wieńce przy dworku Lutosławskich, u których spędził swoje ostatnie dni Roman Dmowski. Te niezwykłe uroczystości zgromadziły dużą grupę osób chcących upamiętnić Ojca Idei Narodowej, mimo że odbyły się w tak małej miejscowości.

Następnie Wszechpolacy udali się do Łomży, gdzie na hali w Szkole Katolickiej odbyła się oficjalna część, podczas której głos mogli zabrać organizatorzy, reprezentatywni goście oraz odczytane zostały listy nieobecnych zaproszonych. Po wszystkim głos został przekazany dla senatora Rzeczpospolitej, znawcę historii Narodowej Demokracji, prof. Jana Żaryna. Przedstawił on ze szczegółami fenomen postaci Romana Dmowskiego i zachęcił do postępowania w swoim życiu jak on.

Roman Dmowski był prawdziwym Ojcem Polskiej Niepodległości. Działał dla Polski w czasie zaborów jak i po odzyskaniu przez nią granic. Jego Idea Narodowa wytworzyła najpotężniejszy i najbardziej twórczy ruch w międzywojennej Rzeczpospolitej. Powtarzając za prof. Janem Żarynem, Młodzież Wszechpolska mówi : Bądź jak Roman Dmowski!

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …