Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Olsztyn: Wszechpolacy z Szlachetną Paczką dla potrzebujących
Home / Warmińsko-Mazurskie / Olsztyn: Wszechpolacy z Szlachetną Paczką dla potrzebujących

Olsztyn: Wszechpolacy z Szlachetną Paczką dla potrzebujących

Aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej ze stolicy Warmii i Mazur w grudniu niedawno minionego roku postanowili wziąć udział w akcji Szlachetnej Paczki.

W tym roku zamiast szczegółowego opisu pozwolimy sobie zamieścić relację, którą otrzymaliśmy od wolontariusza. Dlaczego? Sami się przekonacie. 

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie:

Do rodziny pojechaliśmy wspólnie razem z Darczyńcami. Paczkę przygotowywała Młodzież Wszechpolska. Razem z nami pojechały również dwie koleżanki ze wsparcia medialnego. W sumie byliśmy w 7 osób. Było to bardzo przydatne, bo Młodzież przygotowała łącznie 30 ogromnych paczek, a rodzina mieszka na III piętrze  przed naszym przybyciem uprzedziłem panią Justynę, czyli mamę, że niedługo będziemy u niej, także czekała na nas. Gdy w 7 osób zaczęliśmy wnosić paczki zdziwienia nie było końca. Paczki wypełniły caaaały duży pokój. Dzieci były bardzo podekscytowane. Rozpoczęło się rozpakowywanie, którego końca nie było widać. Z paczek wyłaniały się coraz to nowe prezenty. Zarówno fantastyczne zabawki, dla każdego z dziecka indywidualnie dobrane – klocki lego, koniki Barbie, maskotki, jak też odzież zimowa oraz produkty żywnościowe oraz chemia gospodarcza. Szczególną niespodzianką dla pani Justyny był odkurzacz. Do tej pory miała wyłącznie miotłę. W miarę upływu czasu pokój wypełnił się otwartymi kartonami oraz papierem ozdobnym. Zapanował prawdziwy chaos i pozytywny harmider. W międzyczasie Darczyńcy pożegnali się i zostaliśmy sami z rodziną. Dzieci dosłownie nie mogły się opanować. Podskakiwały, krzyczały i chciałby wszystko pokazać mamie i nam. Na zakończenie pożegnaliśmy się, życzyliśmy sobie zdrowych i spokojnych Świąt. Zostawiliśmy rodzinę w doskonałym nastroju podziwiającą wspaniałe prezenty.

Co chce przekazać wolontariusz?
Z mojej strony chciałbym bardzo podziękować za kolejny udział w XVII edycji Szlachetnej Paczki. Jednak chcę przed wszystkim powiedzieć, że nie spotkałem się jeszcze z tak perfekcyjnie przygotowanym i hojnym Darczyńcą. Rodzina była pod ogromnym wrażeniem, a ja wraz z nią również. Życzę wszystkim takich Darczyńców i tak miarowej i gładkiej współpracy. Wszystko, co zostało powiedziane, było dotrzymane. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Korzystając z okazji chciałbym życzyć spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz tego, żebyśmy spotkali się podczas kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. Pozdrowienia od Szlachetnej Paczki dla całej Młodzieży Wszechpolskiej!

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Jestem bardzo wdzięczna. Otrzymaliśmy wszystkie potrzebne rzeczy. Ogromną ilość zabawek. Brakuje mi słów, by powiedzieć, co czuję. Pani Justyna kilkakrotnie powtarzała, że brakuje jej słów i nie wie, jak ma wyrazić, to co czuje. Była pod olbrzymim wrażeniem, a dzieci są po prostu szczęśliwe. Darczyńca pozwolił choć na chwilę zapomnieć o szarej rzeczywistości, a bardzo pozytywne wspomnienia pozostaną już na zawsze. 

MW Olsztyn

Check Also

Olsztyn: Finał Szlachetnej Paczki. Podziękowania dla Młodzieży Wszechpolskiej

Zeszły weekend był dla olsztyńskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej mocno pracowity. Działacze tego byli obecni na Kongresie Ruchu …