Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Dolny Śląsk: Wszechpolska wędrówka na górę Ślężę
Home / Dolnośląskie / Dolny Śląsk: Wszechpolska wędrówka na górę Ślężę

Dolny Śląsk: Wszechpolska wędrówka na górę Ślężę

Przed przerwą Świąteczną grupa naszych działaczy udała się na wycieczkę w Masyw Ślęży.  

Marsz rozpoczęliśmy w Sobótce, po przejściu po płaskim terenie do Przełęczy Tąpadła ruszyliśmy na Radunię. Na szczycie góry zachował się wał kultowy z luźno ułożonymi kamieniami powstały na początku epoki żelaza (400 – 300 lat p.Ch.). Wał otaczał ,,święte miejsce”, w którym oddawano cześć bóstwu księżyca.

Kolejnym punktem wycieczki była Ślęża. Trasa była dużo ciekawsza, oblodzone kamienia zmuszały do zachowania większej koncetnracji – szczególnie na zejściach. Na szczyt dotarliśmy chwilę po godz. 13:00. Niecałą godzinę później uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ślęży.

Wędrówkę zakończyliśmy około godziny 17:00. Wyjazd uważamy za udany, mimo tylko kilku godzin spędzonych poza Wrocławiem, każdy z nas odczuł chwilową ulgę od zgiełku miasta i codziennych obowiązków.

 

Check Also

Wrocław: Protest przeciwko tablicy upamiętniającej Szeptyckiego

25 stycznia, w piątek o godzinie 17:00 na Placu Uniwersyteckim we Wrocławiu, pod gmachem głównym …