Home / Małopolskie / Wszechpolacy z Krakowa na antykomunie

Wszechpolacy z Krakowa na antykomunie

Tegoroczna antykomuna rozpoczęła się pod krzyżem katyńskim, gdzie otwarto zgromadzenie. Gościem honorowym był kapitan Janusz Kamocki “Mamut” z ŚZŻAK.

Jako pierwszy przemawiał przedstawiciel Młodzieży Wszechpolskiej Kraków, przypominając, jak wiele osób poświęciło swe życia w walce z czerwonym reżimem. Podkreślił również, że dzisiaj zgnilizna z Moskwy przeniosła się do Brukseli. Następnie ulicą grodzką przemaszerowaliśmy, wykrzykując hasła, przypominając, dlaczego się zebraliśmy. Po dotarciu do studzienki, przy której aktu samospalenia dokonał Walenty Badylak, przedstawiciel MP dosadnie wyraża się o “obrońcach demokracji”, którzy po samobójstwie Piotra ” szarego człowieka” Szczęsnego oddawali mu hołd właśnie w tym miejscu próbując go zrównać z Panem Walentym Badylakiem. Następnie kolumna dociera na Floriańską pod budynek Urzędu Wojewódzkiego. Tutaj ostatni raz do zgromadzonych przemawia kolejny przedstawiciel MP, a przemowa pod urzędem jest apelem do rządzących Polską o działanie w stronę uwolnienia Janusza Walusia.

Cały marsz oświetlały pochodnie i przyozdabiały banery tematyczne i organizacji, które wzięły w nim udział. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie Małopolscy Patrioci i widzimy się za rok!

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …