Home / Małopolskie / Sądecczyzna z akcją: “Kupuj polskie”

Sądecczyzna z akcją: “Kupuj polskie”

Mamy okres przedświąteczny. Wielu z nas robi już zakupy. Zdając sobie z tego sprawę, ruszyliśmy dziś na ulice Nowego Sącza z akcją “Kupuj polskie”.

Rozdawaliśmy przechodniom ulotki, a w witrynach polskich sklepów wieszaliśmy plakaty, zachęcając przy tym do patriotyzmu konsumenckiego. Kupując w polskich sklepach polskie produkty, jak wiadomo, poprawiamy bilans polskiej gospodarki, gdyż zainwestowane pieniądze nie wypływają za granicę w podatkach, ale zostają w kraju. Dajemy też pracę swoim rodakom i zacieśniamy więzy społeczne.
Akcja spotkała się z bardzo dobrym odbiorem mieszkańców Sądecczyzny, jak również pracowników i właścicieli sklepów, którzy sami prosili, czy mogą wziąć od nas większą liczbę plakatów i ulotek. Tak było np. u pana Henryka Dobrzańskiego, w “Coctail Barze” na Wałowej czy w kiosku przy nowosądeckim Rynku. Prócz tych miejsc odwiedziliśmy inne, w których powiesiliśmy plakaty, m.in.: sklep przemysłowy “Zagon” przy ul. ks. Skargi, pizzerię “Zamkowa” przy ul. Bóźniczej, Cukiernię “Kasia” przy ul. Długosza, sklep “Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej”, księgarnię “Alfabet” przy ul. Jagiellońskiej czy sklep z upominkami na rogu Jagiellońskiej i Rynku.

Kupujmy polskie produkty, kupujmy w polskich sklepach! Dbajmy o Polskę! :)

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …