Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Opole: Opolska Antykomuna 2017
Home / Opolskie / Opole: Opolska Antykomuna 2017

Opole: Opolska Antykomuna 2017

Mimo niesprzyjającej aury w Opolu po raz szósty z rzędu odbyła się Antykomuna, tym razem w postaci pikiety informacyjnej.

Opolska Antykomuna ma długą tradycję. Mimo zmieniających się pokoleń Wszechpolaków co roku udaje się przyciągnąć grupę Opolan chcących przypomnieć o tragicznym bilansie stanu wojennego, podczas którego zginęło około 100 osób. Nie inaczej było i tym razem.

Miejsce wybrano nieprzypadkowe – dawny gmach Wojewódzkiego Komitetu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej znajdujący się przy szczególnie ruchliwej drodze, dzięki czemu wielu pieszych jak i kierowców miało możliwość wysłuchania wystąpień oraz odczytani treści baneru “Z komunistami się nie rozmawia, do komunistów się strzela”.

Check Also

Opole: Organizacja wykładu dr Mandreli “Duchowość i charakter Witolda Pileckiego”

Podczas pasjonującego wykładu dr Mandrela przybliżyła sylwetkę rtm. Pileckiego, jego inspiracje i motywacje. Cały wykład …