Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Myślibórz: Wszechpolacy z Drawska w odwiedzinach u Żołnierza Wyklętego
Home / Wielkopolskie / Myślibórz: Wszechpolacy z Drawska w odwiedzinach u Żołnierza Wyklętego

Myślibórz: Wszechpolacy z Drawska w odwiedzinach u Żołnierza Wyklętego

Gdy około dwa tygodnie temu jeden z naszych działaczy spotkał w pociągu pana Lecha Wierzbickiego ps. Cichy, powstał pomysł, aby odwiedzić Kołnierza w jego domu, wysłuchać wspomnień a przy okazji wręczyć świąteczną paczkę sfinansowaną przez Stowarzyszenie Kazimierza Wielkiego. 22 grudnia Wszechpolacy z Drawska udali się więc do Myśliborza. 

Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Pana Lecha. Bohater podzielił się z nami swoimi wspomnieniami, pokazał pamiątkowe zdjęcia, ale także zainteresował się bardzo naszą organizacją. 
Nasze koło, otrzymało od Żołnierza Wyklętego spisane oraz własnoręcznie podpisane wspomnienia wędrówki do Borów Tucholskich w celu wstąpienia do oddziałów Majora Łupaszki, a także samego zatrzymania przez MO oraz osadzenia we więzieniu. 

Pan Lech jest twórcą pięknego popiersia Majora Łupaszki, które niestety nie zostało zaakceptowane przez odpowiednie służby. Żołnierz Wyklęty podziękował nam bardzo za odwiedziny oraz pamięć mówiąc, iż jesteśmy pierwszymi osobami z jakiejkolwiek narodowej organizacji które zainteresowały się jego osobą.

Chcielibyśmy także podziękować Wszystkim osobom, które przekazały nam kartki świąteczne dla Pana Lecha (blisko 80 sztuk!), a także w jakikolwiek inny sposób pomogły nam w realizacji wyjazdu do Myśliborza! Cześć i chwała Bohaterom! – MW Drawsko.

Check Also

Poznań: Wszechpolacy upamiętniają akcję Armii Krajowej

W nocy z 20 na 21 lutego 1942 roku odbyła się Akcja Bollwerk podjęta przez …