Home / Świętokrzyskie / Kielce: Wszechpolacy zachęcali do patriotyzmu konsumenckiego

Kielce: Wszechpolacy zachęcali do patriotyzmu konsumenckiego

W sobotę 16 grudnia aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej Okręgu Świętokrzyskiego zorganizowali akcję promocji patriotyzmu konsumenckiego w Kielcach.

Podczas akcji Wszechpolacy zebrani na Placu Wolności i ulicy Sienkiewicza rozdawali ulotki o treści promującej patriotyzm ekonomiczny, dlaczego warto wybierać polskie produkty i wspierać rodzimą gospodarkę. Oprócz ulotek w wielu lokalnych sklepach pojawiły się plakaty akcji “Kupuj Polskie”.

Odbiór przechodniów jak i właścicieli sklepów był bardzo pozytywny i spotkaliśmy się z wieloma ciepłymi słowami. Warto zaznaczyć, że akcja ta nie jest pierwszą, gdyż Młodzież Wszechpolska prowadzi ją regularnie od kilku lat. A według ostatnich sondaży coraz więcej Polaków przy wyborze produktu jako jedno z najważniejszych kryteriów uznaje jego pochodzenie. Mamy nadzieję, że mieliśmy i mamy w tym swój mały udział – MW Kielce. 

Check Also

Wąchock: Pogrzeb Żołnierzy Wyklętych – Czesława Spadło ps. “Mały” i Józefa Figarskiego ps. “Śmiały”

W sobotę, 10 września delegacja naszego koła ze Starachowic uczestniczyła w pogrzebie żołnierzy podziemia niepodległościowego, zamordowanych przez UB w Zgórsku k. Kielc. Uroczystość miała miejsce w Opactwie Cystersów w Wąchocku. 4