Home / Podkarpackie / Rzeszów: Wszechpolacy rozdawali cukierki z okazji Mikołajek

Rzeszów: Wszechpolacy rozdawali cukierki z okazji Mikołajek

6 grudnia, w święto ku czci świętego Mikołaja – biskupa Miry, działacze Młodzieży Wszechpolskiej wręczali mieszkańcom Rzeszowa cukierki.

Według tradycji w tym dniu ofiarowujemy bliskim (a szczególnie dzieciom) prezenty. Nasi przedstawiciele postanowili obdarować dzisiaj każdą napotkaną osobę – bez względu na wiek i poglądy polityczne.  Do cukierków zostały dołączone karteczki z cytatami narodowców m.in. Romana Dmowskiego, Jana Mosdorfa, Zygmunta Balickiego czy Jana Ludwika Popławskiego. W sumie wybranych zostało około siedemdziesięciu sentencji, które w zeszłym tygodniu (po spotkaniu) nasi działacze przywiązywali przy użyciu tasiemek do cukierków. Słodyczy było łącznie ponad 4 kilo!

Akcja miała na celu propagowanie myśli narodowej. Przy okazji nasi działacze zachęcali napotkane osoby do zapoznania się z działalnością Młodzieży Wszechpolskiej poprzez stronę internetową. Spotkaliśmy się z pozytywnym odbiorem naszego przedsięwzięcia, a drobne podarunki wzbudzały uśmiech na twarzy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Niestety, my jako Polacy, wciąż jesteśmy zbyt bierni, nie angażujemy się w sprawy naszego kraju. Tymczasem jest coraz więcej powodów, abyśmy zaczęli realnie myśleć i działać dla Polski i jej przyszłości. W związku z tym zapraszamy do dołączenia do naszej organizacji wszystkie młode osoby (do 3o roku życia), które chcą wraz z nami budować narodową przyszłość. Przytaczając słowa Romana Dmowskiego – wielkiego Polaka i patrioty: „Obowiązki względem ojczyzny, to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych, ale także względem pokoleń minionych i tych co po nas przyjdą.

Check Also

Podkarpacie: Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Krośnie, Leżajsku, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie i Łańcucie odbyły się obchody …