Home / Kujawsko-Pomorskie / Zapal znicz bohaterom- akcja bydgoskich Wszechpolaków

Zapal znicz bohaterom- akcja bydgoskich Wszechpolaków

2 listopada udaliśmy się na cmentarz komunalny przy ul. Kcyńskiej w Bydgoszczy by uczcić pamięć ponad 40 Żołnierzy Wyklętych, którzy spoczywają tam w zbiorowej mogile. Na miejscu rozdawaliśmy przechodzącym znicze w kolorach polskiej flagi, by zapalili je na grobie żołnierzy według akcji “Zapal znicz bohaterom”. Akcję powtórzyliśmy 3 listopada na cmentarzu nowofarnym (ul. Artyleryjska), gdzie spoczywają polscy żołnierze, polegli podczas wojny polsko-bolszewickiej. Łącznie rozdaliśmy i zapaliliśmy prawie 150 zniczy!

Rozdawaliśmy także informacyjne ulotki dot. zbiórki pieniędzy, którą przeprowadzaliśmy z ramienia Fundacji Kazimierza Wielkiego, odpowiadaliśmy też na pytania zainteresowanych. Po rozdaniu zniczy wspólnie modliliśmy się za dusze zmarłych bohaterów naszej ojczyzny. Dni, podczas których zorganizowaliśmy akcje były nieprzypadkowe- początek listopada to czas na odwiedzanie grobów bliskich zmarłych i wzmożonej modlitwy. Jako środowisko narodowe, jako Polacy i jako katolicy nie powinniśmy zapominać o jakże bliskich nam duchem postaciach. Ich odwaga, poświęcenie i wiara są nad wyraz godne przypominania oraz uwagi.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Check Also

Bydgoszcz: marsz Żołnierzy Wyklętych

Z okazji narodowego dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bydgoszczy, współorganizowaliśmy wraz z Bydgoscy Patrioci 5 niedzielne obchody …