Home / Podlaskie / Podlaskie: Wszechpolacy rodakom na Kresach. Podsumowanie zbiórki

Podlaskie: Wszechpolacy rodakom na Kresach. Podsumowanie zbiórki

Działacze podlaskiej Młodzieży Wszechpolskiej zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Wyprawka szkolna dla Kresowiaka”, mającą na celu pomoc naszym najmłodszym rodakom z Kresów. Od 6 września przez cały miesiąc zbierane były dary w postaci przyborów szkolnych, które następnie będą wysyłane do polskich szkół na Litwie i Ukrainie.

Wszechpolskie zbiórki organizowane były w miastach całego województwa. Najwięcej darów zebrano w sklepach, parafiach i szkołach. Natomiast w całej Polsce pozyskano niespełna 2 TONY przyborów szkolnych, czyli blisko 80 tys. rzeczy, z których duża część pochodzi z Podlasia. W najbliższy Dzień Niepodległości zostaną one przetransportowane do polskich dzieci z Kresów.

Młodzież Wszechpolska zawsze opowiada się za solidarnością z naszymi rodakami zza wschodniej granicy. Pamiętajmy, że nie wystarczające jest pisanie w sieci o „polskim Wilnie o Lwowie”, ale przede wszystkim ważna jest realna pomoc i kontakt.

JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI!

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …