Home / Kujawsko-Pomorskie / Toruń: Marsz zwolenników sodomii i kontrmanifestacja narodowców

Toruń: Marsz zwolenników sodomii i kontrmanifestacja narodowców

W sobotę 14 października 2017 roku, po raz pierwszy (i miejmy nadzieję, że ostatni) w Toruniu miał miejsce “Marsz Równości”.

Zapowiadana i hucznie promowana już od pewnego czasu parada dewiacji nie mogła ujść uwadze osób, które cenią sobie przede wszystkim normalność, tradycję i kulturę. Stąd też w tym samym czasie, co wspomniane wcześniej wydarzenie, odbyła się kontrmanifestacja osób zdrowych na umyśle. Jej organizatorem była Fundacja Pro – Prawo do Życia: Trójmiasto. Kontra miała formę marszu, a udział wzięło w niej wbrew opinii mediów znacznie więcej osób; od mieszkańców Torunia, gości z okolic, lokalną komórkę Prolife, Obóz Narodowo-Radykalny i działaczy Młodzieży Wszechpolskiej z Torunia, Bydgoszczy oraz Tczewa.

Pochód rozpoczął się na Bulwarze Filadelfijskim, zakończył zaś w Zaułku Prosowym. Miał on miejsce w godzinach 12:30 – 15:30. Łączna odległość, jaką pokonaliśmy to około 3 km. Naszą manifestację oceniamy na plus. Udało nam się zorganizować, zebrać liczną grupę i sprostać wyzwaniu, jakie postawiło SPR – Stowarzyszenie Patologii Różnorodności. Jest nam jedynie przykro, że współczesna polska odmiana Dzieci Kwiatów zdecydowała się zmienić kierunek marszu – MW Toruń.

Check Also

Toruń: Publiczny Różaniec w lutym

15 lutego, jak co miesiąc, w centrum Torunia odbył się publiczny różaniec w intencji naszej …