Home / Małopolskie / Małopolska z wizytą na Węgrzech

Małopolska z wizytą na Węgrzech

W dniach 22-24 października działacze naszego krakowskiego koła wzięli udział w delegacji na Węgry z okazji rocznicy powstania z 1956 roku. Około 40 wszechpolaków z całego kraju dotarło do Budapesztu w niedzielę w godzinach porannych. Dzień rozpoczęliśmy od mszy świętej, następnie zostaliśmy oprowadzeni po mieście i budynku parlamentu przez naszych przyjaciół z Jobbiku.

Niezwykle przyjemny, choć deszczowy dzień zakończyliśmy integracją, podczas którego mieliśmy okazję podyskutować z Węgrami o naszych poglądach na problemy trapiące dzisiaj Europę, dowiedzieliśmy się sporo o węgierskiej scenie politycznej i prezentowaliśmy, czym zajmuje się Młodzież Wszechpolska na co dzień.

23 października kontynuowaliśmy zwiedzanie miasta aż do godziny 15, kiedy to rozpoczęły się uroczystości upamiętniające powstańców z 1956 roku. Na tę okazję przygotowaliśmy okazjonalny baner z napisem „1956 pamiętamy! Młodzież Wszechpolska”. Po koncercie i porywających przemówieniach liderów Jobbiku odbył się klimatyczny przemarsz w blasku pochodni poprzez ulice Budapesztu.


Wyjazd zdecydowanie zaliczyć można do udanych, a za podsumowanie niech posłuży klasyk:
Lengyel, Magyar két jó barát!

 

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …