Home / Wielkopolskie / Nie chcą zatrutego powietrza. Wszechpolacy i mieszkańcy Drezdenka przeciwko budowie spalani śmieci

Nie chcą zatrutego powietrza. Wszechpolacy i mieszkańcy Drezdenka przeciwko budowie spalani śmieci

W dniu 12 października o godzinie 11:00 przed Urzędem Miejskim w Drezdenku aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej z Drawska zorganizowali manifestację “Nie dla spalarni śmieci!”. 

Około 200 osób zgromadziło się na demonstracji, by wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka (PO). Po manifestacji  przeciwnicy udali inwestycji na Salę Konferencyjną, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego. Odbyła się tam debata publiczna w sprawie projektu zagospodarowania przemysłowego terenu, podczas której Wszechpolacy próbowali wypytać inwestora Marka Szpendowskiego (według źródeł internetowych, były współpracownik SB), o ilość podobnie wykonanych inwestycji Spalarni Cytoplazmowych, oddziaływania spalarni na środowisko, oraz Burmistrza Drezdenka o jego zdanie w tej kwestii.

Niestety, jak sami komentują: nie udało się nam otrzymać odpowiedzi na nurtujące pytania, lecz po raz kolejny “nawinięto nam makaron na uszy”, w postaci licznych kłamstw i mydlenia oczu.

Check Also

Poznań: Wszechpolacy z Poznania pomagają osobom starszym w trakcie epidemii

POMAGAMY! W dobie szalejącego wirusa wzmagamy naszą aktywność społeczną. Nasi działacze pomagają osobom starszym ze …