Home / Pomorskie / Tczew: Upamiętnili 78. rocznicę II wojny światowej w miejscu jej wybuchu

Tczew: Upamiętnili 78. rocznicę II wojny światowej w miejscu jej wybuchu

Dziś 1. września obchodzimy 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej kiedy to niemiecki szał zniszczył prawie całą Europę. Początek tego konfliktu miał miejsce w Polsce, a dokładnie w mieście Tczewie, które to stało się jednym z pierwszych punktów oporu we wrześniu 1939 r.

To tu o godzinie 4:34 niemieckie lotnictwo rozpoczęło działania wojenne. Atak bombowców skoordynowany był z atakiem ze strony Lisewa. Jednak to polscy kolejarze, celnicy i żołnierze stawili opór nazistom i pokrzyżowali ich plany niszcząc most na Wiśle, który był kluczowy dla przeprawy wojsk trzeciej rzeszy na tereny drugiej rzeczypospolitej.

Spotkaliśmy się więc o godzinie 4:20 przy samym moście, gdzie odmówiliśmy modlitwę oraz zapaliliśmy znicze ku czci obrońców naszej świętej ziemi. Po tym przygotowaliśmy małą prezentację, która miała upamiętnić 1 września 1939 r . Cześć i chwała Obrońcom Tczewa!

Check Also

Tczew: Wszechpolacy upamiętnili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Tczewie lokalni Wszechpolacy upamiętnili powstańców warszawskich. Na zorganizowanych przez tczewskich Wszechpolaków obchodach …