Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
I Radomski Konwent Polskiej Popkultury - KonRad
Home / Mazowieckie / I Radomski Konwent Polskiej Popkultury – KonRad

I Radomski Konwent Polskiej Popkultury – KonRad

W sobotę 19 sierpnia odbył I Radomski Konwent Polskiej Popkultury czyli w skrócie KonRad. Organizatorzy zapytani o pomysł wskazują, iż wydarzenie to jest próbą wgryzienia się przez środowisko narodowe w temat kultury popularnej, ponieważ od kilku lat komiksy, sci-fi, książki fantasy, stają się bardziej i bardziej popularne, a młodzi ludzie często czerpią wzorce właśnie od bohaterów tych dzieł. 

Pierwszy Radomski Konwent Polskiej Popkultury – KonRad już za nami. W tym roku chcieliśmy wybadać grunt i sprawdzić jak impreza tego typu przyjmie się w naszym pięknym mieście. Jakie możemy wysnuć wnioski? Przyjęła się. Mimo, iż lista atrakcji nie była tak rozbudowana jak będzie w przyszłym roku w imprezie wzięło udział naprawdę wielu gości. Od najmłodszych, świetnie bawiących się przy „Wojennej odysei Antka Srebrnego 1939-1944” i zażarcie walczących mieczami piankowymi (udało się im nawet srogo pobić organizatora!) po trochę starszych, ale ciągle młodych duchem zainteresowanych szczególnie naszą ofertą komiksową. Nie możemy powiedzieć, że sala była wypełniona po brzegi, ale na pewno nawet przez chwilę nie świeciła pustkami. Tak więc za rok na pewno czeka nas druga edycja zorganizowana z dużo większym rozmachem, bo po prostu wiemy, że warto. 

Teraz czas na podziękowania dla wspaniałych ludzi, bez których KonRad nie miałby szans się odbyć:
Na początku chcemy serdecznie podziękować naszym wykładowcom, Maciejowi Jemiołowi, Jakubowi Kijucowi (Jan Hardy) i Sławomirowi Zajączkowskiemu (Komiks i my) za pasjonujące prelekcje i dziesiątki rozdanych autografów.

Dziękujemy także Drużynie Grodu Piotrówka i Tężec Alert za wspaniałą atmosferę i świetne pokazy. Tkalni Zagadek Radom, wydawnictwu White Tree i Instytutowi Pamięci Narodowej za prezentację przeróżnych, wciągających gier, a w szczególności Afterglow. Capitalbook.pl księgarnia i w szczególności sklepowi Civilis Loci nie tylko za przybycie, ale i nieocenioną pomoc przy organizacji. 

I Cozadzien.pl, Radio Rekord FM, 7dni Radom, twojradom.pl Gość Radomski AVE, Narodowcy.net i wmeritum.pl za objęcie całości patronatem. Oraz wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w organizację wydarzenia, bez Was by się nie udało! Jeszcze raz dziękujemy Wam wszystkim i mamy nadzieję zobaczyć się za rok! 

Więcej zdjęć: cozadzien.pl

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …