Home / Pomorskie / Ogólnopolski Obóz Młodzieży Wszechpolskiej 2017 na Pomorzu

Ogólnopolski Obóz Młodzieży Wszechpolskiej 2017 na Pomorzu

W dniach 17-20 sierpnia, po raz kolejny na Pomorzu, odbył się letni obóz Młodzieży Wszechpolskiej. Kilkuset nacjonalistów, zebrało się wówczas w jednym miejscu, aby wspólnie wypocząć i zintegrować się. Uczestników obozu nie ominęły również liczne zajęcia sportowe, referaty poszerzające wiedzę w rozmaitych dziedzinach, oraz zajęcia praktyczne. Jak co roku nie zabrakło, również delegacji zza granicy. Na Pomorzu gościliśmy bowiem Włochów z Forza Nuova, oraz Lotta Studentesca i Szwedów z Nordisk Ungdom.

Pierwszy dzień, w dużej części został poświęcony na sprawy organizacyjne takie jak zakwaterowanie, podzielenie koleżeństwa na grupy, oraz przedstawienie planu obozu. Gdy jednak wszystkie formalności zostały dopełnione mogła rozpocząć się właściwa część obozu, podczas której prezes okręgu pomorskiego MW, Michał Białek ponownie witając wszystkich oddał głos koledze Michałowi z Bydgoszczy, który wygłosił referat na temat administracji w Państwie Islamskim. Po występie kolegi Nowaka rozpoczęła się część integracyjna, podczas której obozowicze mogli pobawić się na parkiecie, lub po prostu porozmawiać i lepiej się poznać.

Następnego dnia, zaraz po śniadaniu uczestnicy wyruszyli pieszo na pole paintballowe, na którym zmierzyli się ze sobą w wielu rodzajach scenariuszy urozmaicających  zabawę. Po powrocie udali się nad jezioro gdzie już czekały wypożyczone kajaki, oraz rowery wodne. Po wielu godzinach rekreacji, oraz obiedzie znów nastał czas na dokształcenie się, tym razem z zakresu ochrony środowiska. Kolega Piotr z Krakowa wygłosił wówczas referat na temat Puszczy Białowieskiej i roli ekologii w pojęciu nowoczesnego nacjonalizmu. Tamtego wieczora z powodu korzystnej ku temu pogodzie, po referacie zgromadzeni mogli spotkać się przy ognisku, śpiewając piosenki i opiekając kiełbaski.

Kolejny dzień rozpoczął się bardzo aktywnie! Po śniadaniu koleżanki udały się na zajęcia fitness, zaś koledzy mogli założyć rękawice bokserskie i przy motywującej muzyce oddać się sportowej rywalizacji. Po solidnym wycisku, koleżeństwo z Poznania przeprowadziło praktyczne zajęcia na temat aktywizmu ulicznego i przygotowywania transparentów. Pogoda pokrzyżowała organizatorom plany dotyczące wyjścia do lasu jednak po kilku godzinach unormowała się co pozwoliło na przeprowadzenie dalszych zajęć. Zebrawszy się na sali, narodowcy wysłuchali kilka referatów. Pierwszy głos zabrał kolega Ziemowit z Poznania, opowiadając o bezpieczeństwie w internecie, oraz ochronie danych na portalach społecznościowych. Następny referat wygłosił kolega Rafał Buca z Tczewa, prześwietlając dogłębnie feministyczny i antykobiecy projekt ustawy “Ratujmy Kobiety”. W referacie nie zabrakło też sugestii na temat sposobów działalności Pro-Life. Ostatni z wygłaszanych referatów dotyczył projektu “Media Narodowe”. Opowiadającym o mediach był sekretarz Młodzieży Wszechpolskiej, kolega Łukasz Walczak. Gdy ostatni referat dobiegł końca, uczestnicy obozu udali się na ognisko i zabawę taneczną. Ostatni dzień był czasem na pożegnanie i podziękowanie organizatorom, oraz wszystkim uczestnikom obozu…Jednak nikomu nie towarzyszył smutek, ponieważ wiedzieliśmy, że zobaczymy się już wkrótce na kolejnych akcjach i obozach.

 

Check Also

Kaszuby: Wszechpolacy na obchodach ludobójstwa w Piaśnicy

6 października Wszechpolacy po raz kolejny brali udział w obchodach martyrologii Piaśnickiej. W tym miejscu …