Home / Kujawsko-Pomorskie / Bydgoski Marsz MW i ONR przeciwko polityce Bruskiego i imigrantom

Bydgoski Marsz MW i ONR przeciwko polityce Bruskiego i imigrantom

12 sierpnia w Bydgoszczy środowiska narodowe zorganizowały „Marsz przeciwko imigrantom i polityce Bruskiego”. Działacze  MW Bydgoszcz, współorganizatorzy marszu, wyrazili w ten sposób sprzeciw wobec polityki prezydenta miasta m. in. odnośnie polityki w sprawie tzw. „uchodźców”.

W pochodzie wzięło udział kilkudziesięciu nacjonalistów z Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej i organizacji Falanga. Był on protestem wobec polityki Rafała Bruskiego, prezydenta Bydgoszczy z PO,  który znany jest z podpisania już słynnej deklaracji “parszywej jedenastki” oraz systematycznego niszczenia lokalnego sportu w mieście. Podczas przemarszu pojawiły się hasła „Bydgoszcz wolna od islamu”, „Precz z Unią Europejską” oraz “Idzie nowe pokolenie, niesie Polsce odrodzenie”. Pochód przebiegł spokojnie i zakończył się na Starym Rynku, gdzie wygłoszono przemówienia, które jedno z nich wygłosił prezes bydgoskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej, Michał Goliński. Cytując:

“Prezydent Bruski nie pierwszy raz pokazał, że zdanie Bydgoszczan dla niego liczy się mniej niż opinia kolesi z PO. Lokalne kluby sportowe, które powinny być dumą i chlubą naszego miasta i regionu, zostały przez niego niemalże zniszczone (…). Sport to nie tylko promocja naszej małej ojczyzny, ale i przede wszystkim wyciąganie młodych ludzi z domów i organizowanie im życia (…). Kolejną sprawą jest fakt ignorowania inicjatyw jak marsze, chociażby marsz sprzed 2 lat, pikiety czy nasza internetowa petycja, rozpatrywana przez Radę Miasta w kwestii imigrantów. Pomimo ogromnego sprzeciwu mieszkańców Bydgoszczy (…) Rafał Bruski podpisuje się pod jakimiś mglistymi deklaracjami, przy okazji akceptując całkowicie bezsensowna i szkodliwą dla Polskiego narodu politykę kosmopolityzmu i multikulturalizmu unijnych komisarzy”.

Na koniec wspomniał także, czym jest działalność w Młodzieży Wszechpolskiej:

“(…) wierzymy, że budowa Wielkiej Polski, zaczyna się od każdego z nas z osobna. Odrzucamy rozwiązania oraz pseudowartości, które nam oferuje świat- łatwe, przyjemne, nie wymagające refleksji nad sobą, które to w konsekwencji upadlają jednostkę i skłaniają ją do grzechu. Praca u podstaw (…) zaczyna się w Młodzieży Wszechpolskiej od wychowania młodego człowieka w duchu polskiej myśli narodowej, posłuszeństwa, wyższych wartości i poszanowania historii”.

Check Also

Toruń: bieg “Wilczym tropem”

Nasi działacze wzięli 1 marca aktywny udział w wydarzeniach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Przed południem pomagaliśmy …