Home / Małopolskie / Kraków: Happening podczas wystawy o “uchodźcach”

Kraków: Happening podczas wystawy o “uchodźcach”

W piątkowy wieczór 30 czerwca  w Krakowie odbyło się otwarcie wystawy r̶e̶f̶u̶g̶e̶e̶s̶ Images of the Unseen. Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się sponsorowana przez Konsula Stanów Zjednoczonych, objęta patronatami rektorów AGH i UJ, wystawa dokumentująca tak zwany ‘kryzys migracyjny’. W dobie aktów terroru, których w Europie dopuszczają się zarówno imigranci w drugim i trzecim pokoleniu, jak i członkowie ISIS przenikający do Europy w ostatnich latach, zadziwiające jest, że ktoś jeszcze próbuje przedstawić kulturową i ekonomiczną migrację, której jesteśmy świadkami, jako tylko i wyłącznie kryzys humanitarny.

Część z uczestników wystawy, poruszona tą jednostronnością przekazu, zorganizowała happening, w ramach którego postanowiła skonfrontować ckliwe, zmanipulowane zdjęcia organizatorów z efektami polityki imigracyjnej narzucanej przez UE. Na ścianach, obok zdjęć z obozów dla uchodźców, pojawiły się więc zdjęcia z miejsc zamachów popełnionych przez islamistów na terenie Europy w ciągu ostatnich 3 lat, wraz z opisem ilości osób zabitych i ranionych.

Nieliczna publiczność zgromadzona na wernisażu w pełni zaakceptowała i zrozumiała kontrast pomiędzy tym co chciał przedstawić autor zdjęć, a rzeczywistością zgotowaną nam przez politykę imigracyjną Unii Europejskiej. Mniej zadowoleni byli organizatorzy wernisażu, którzy po pewnym czasie koniecznym dla refleksji, niszcząc konkurencyjne zdjęcia pokazali, że nie mają zrozumienia dla nowoczesnej sztuki.

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …