Home / Dolnośląskie / Wiosenny obóz Młodzieży Wszechpolskiej w Sudetach

Wiosenny obóz Młodzieży Wszechpolskiej w Sudetach

W dniach 15-18 czerwca Wszechpolacy z Okręgu Dolnośląskiego po raz kolejny zorganizowali wiosenny obóz Młodzieży Wszechpolskiej w Jarkowicach. Na nasze zaproszenie licznie odpowiedziały koleżanki i koledzy z innych okręgów, dzięki czemu zebraliśmy się w większym gronie, niż przed rokiem. 

Wspólnie spędzone cztery dni szybko minęły pod znakiem górskich wędrówek, formacji intelektualnej, a także integracji. Po oficjalnym otwarciu obozu wysłuchaliśmy wystąpienia kol. Szymona Adamika, który przybliżył nam postać świętego Justyna. Czwartkowy wieczór spędzony wspólnie przy płomieniach ogniska był dobrą okazją do zapoznania się wszystkich uczestników wydarzenia.

Już kolejnego dnia, pomimo deszczowej aury ruszyliśmy w Karkonosze i zdobyliśmy ich najwyższy szczyt — Śnieżkę. Po powrocie wysłuchaliśmy referatu kol. Krzysztofa Bosaka na temat powiązania pomiędzy religią, a środowiskiem narodowym w Polsce.

Kolejny dzień spędziliśmy podziwiając Rudawski Park Krajobrazowy, podczas wieczornych wystąpień wysłuchaliśmy prelekcji na temat węgierskiego nacjonalizmu kol. Michała Kowalczyka, a także zagrożeń i pułapek, jakie czekają na każdego z działaczy w naszym środowisku kol. Mikołaja Kłobucha. Obóz zakończyliśmy wspólnym uczestnictwem w niedzielnej Mszy Świętej. Dziękujemy bardzo wszystkim działaczom za obecność i mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas dodał Wam energii do dalszej działalności.

 

Check Also

Pożegnaliśmy śp. kolegę Pawła Chruszcza

W ostatni wtorek (05.06.18), w kościele pw. św. Klemensa w Głogowie, odbył się pogrzeb Kolegi …