Home / Mazowieckie / Warszawa: Bez tolerancji dla promocji dewiacji. Blokada parady równości

Warszawa: Bez tolerancji dla promocji dewiacji. Blokada parady równości

W sobotę 3 czerwca odbyła się w Warszawie coroczna Parada Równości. Działacze warszawskich struktur wraz z zaprzyjaźnionymi środowiskami Autonomicznych Nacjonalistów oraz Szturmowców postanowili czynnie zaprotestować przeciwko promowaniu dewiacji.

Jak komentują organizatorzy – cała akcja była trudna przeprowadzeniu, ponieważ do jej organizacji zrezygnowali z używania telefonów czy portali społecznościowych. W sobotę w godzinach porannych zebrali się, aby przekazać wszystkim zaangażowanym osobom szczegóły planu, a następnie w oczekiwaniu na marsz zboczeńców udali się do Hali Koszyki. Kiedy tylko zobaczyli, że czoło marszu jest całkiem blisko wyszli na ulicę, by po jej szerokości rozciągnąć i spiąć łańcuch. Na jezdnię zostały rzucone świece dymne oraz został rozwinięty transparent o treści “w imię polskich tradycji i wartości zachowania, zero tolerancji – zakaz pedałowania”.

Akcja ze względów organizacyjnych udała się świetnie, jednak zawiódł sprzęt. Łańcuch o wadze 70 kg wywierał taki nacisk na trzymające go kłódki, że te poddały się już po dwóch cięciach policyjnym sekatorem. Policja otoczyła blokujących i wyciągała pojedynczo z tłumu. Odstawiono ich pod płot, gdzie w towarzystwie policji przeczekali całą przechodzącą obok paradę. Po spisaniu danych i przeszukaniu i konfiskacje łańcucha oraz transparentu policja puściła ich wolno.

fot. Szturmowcy

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …