Home / Lubuskie / Walny zjazd i wybory w Okręgu Lubuskim

Walny zjazd i wybory w Okręgu Lubuskim

W sobotę 27 maja odbył się Zjazd Okręgu Lubuskiego, tym razem organizowany przez koło gorzowskie, we wsi Lemierzyce nieopodal Gorzowa Wielkopolskiego. Poza okręgiem lubuskim pojawiły się także delegacje z województwa Wielkopolskiego oraz Zachodniopomorskiego. Obecny był m.in. kol. Adam Wyszyński jako przedstawiciel Zarządu Głównego.  

Zjazd rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Młodych. Po nim zostały wygłoszone przemowy przez wieloletnich działaczy MW – kolegów Krystiana Kamińskiego oraz Marcina Mindlera. Następnie sekretarz okręgu kol. Radosław Bartman omówił roczną działalność Okręgu w formie prezentacji. Po tym zostały przeprowadzone wybory do władz Okręgu oraz na prezesa Koła w Zielonej Górze.

Na drugą kadencję prezesa Okręgu został wybrany kol. Krystian Pacholik, natomiast w kole zielonogórskim natomiast na miejsce ustępującego prezesa kol. Radosława Pacholika został wybrany kol. Marcin Osowski. Odbyło się również zaprzysiężenie działaczy z obu kół. Po zakończeniu formalnej części zjazdu odbyła się część integracyjna razem z grillowaniem. Koledzy z Gorzowa jak zawsze wykazali się pełną gościnnością i dokładną organizacją wydarzenia, nie ustępując ani trochę poprzednim zjazdom, które odbyły się w Zielonej Górze.

Obecny zarząd Okręgu Lubuskiego:
Prezes kol. Krystian Pacholik
I V-ce Prezes kol. Radosław Pacholik
II V-ce Prezes kol. Michał Nosewicz
Sekretarz kol. Radosław Bartman
Skarbnik kol. Katarzyna Radziewicz
Członek zarządu kol. Marcin Osowski

Check Also

Zielona Góra: Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund

Trzydziestego pierwszego maja, zielonogórscy Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund – specjalistką …