Home / Wielkopolskie / Promowali historię i militaria. Wszechpolacy i grupa “Gryf” na Festynie Rodzinnym w Drawsku

Promowali historię i militaria. Wszechpolacy i grupa “Gryf” na Festynie Rodzinnym w Drawsku

Dnia 3.06.2017 Młodzież Wszechpolska w Drawsku wraz z grupą Gryf zorganizowała stoisko o tematyce militarno-historycznej podczas Festynu Rodzinnego w Drawsku.

Przygotowania rozpoczęliśmy już w piątek, które zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. W sobotę, od samego rana wykonywaliśmy już tylko czynności kosmetyczne, aby przykuć uwagę do naszego stanowiska nie tylko tych młodszych, ale także starszych uczestników Festynu. Tego dnia przygotowaliśmy strzelnicę ASG, zabawę związaną z torem przeszkód, wystawę militariów współczesnych i historycznych a także możliwość strzelania z łuku. Zabawa polegała na przebiegnięciu jak najszybciej toru, po czym osoba musiała oddać 3 celne strzały z broni długiej, 3 z krótkiej oraz 3 z łuku.

Promując wychowywanie dzieci i młodzieży w duchu sportu i zdrowia, motywujemy dzieciaki do wzięcia udziału atrakcyjnymi nagrodami jakimi są : kamizelka odłamkoodporna DMV, oryginalny hamak wojsk US Marine Corps, oraz napojami. Zainteresowanie naszym stanowiskiem, zaskoczyło nas bardzo pozytywnie. Można było zauważyć liczne dyskusje dotyczące wystawionego przez nas sprzętu, historii ludzi, którzy brali udział w Misjach, a także chęci rozwinięcia i usłyszenia trochę więcej informacji o Oddziale Partyzanckim “Mur” i organizacji “Władysław Sikorski” działających w Drawsku podczas II wojny światowej. Opowiadaliśmy także o naszej organizacji, co to oznacza być Wszechpolakiem, co robimy i na czym polega nasza idea. Rozdaliśmy przy tym sporo ulotek.

Cała nasza praca została nagrodzona uśmiechami dzieciaków, co dla nas było i jest bezcenne, ale także przez drawskie sołectwo, które obiecało nam dalszą współpracę, oraz popiera dalsze plany na rozwój koła. Chcieliśmy wszystkim serdecznie podziękować za zainteresowanie naszym stoiskiem, oraz za wzięcie udziału w konkursie. – MW Drawsko

Check Also

Kalisz: Kaliscy Wszechpolacy uczestniczą w marszu dla życia i rodziny w Zielonej Górze

Marsze dla Życia i Rodziny przyciągają tysiące uczestników w wielu miastach Polski. Kaliscy Wszechpolacy zawsze …