Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Narodowcy przypomnieli o Radomskim Czerwcu '76
Home / Mazowieckie / Narodowcy przypomnieli o Radomskim Czerwcu ’76

Narodowcy przypomnieli o Radomskim Czerwcu ’76

W sobotę 24 czerwca Wszechpolacy z Warszawy i Radomia udali się na obchody wydarzeń radomskiego czerwca – w 1976r. Wówczas w tym mieście miały tam miejsce strajki przeciwko władzy komunistycznej. Marsz przebiegł pod hasłami antykomunistycznymi i pro-pracowniczymi. W czasie manifestacji oddano hołd wszystkim strajkującym, a zwłaszcza tym, których z powodu wydarzeń radomskich spotkały represje.

Po marszu Wszechpolacy wraz z grupą Szturmowców i Autonomicznych Nacjonalistów oraz delegacją ONR postanowili wyrazić sprzeciw wobec Komitetu Obrony Demokracji, który próbował przywłaszczyć sobie obchody wspomnianej rocznicy wydarzeń. Nacjonaliści udali się na wspomniane zgromadzenie, po to by pokazać swój jasny i zdecydowany sprzeciw. Skandowali hasła obnażające hipokryzję Komitetu Obrony Demokracji. Narodowcy spotkali się z histeryczną reakcją przedstawicieli KODu, którzy próbowali przy użyciu siły fizycznej wyrzucić Wszechpolaków z miejsca swojej demonstracji. Jak widać wysiłki działaczy KOD na nic się nie zdały, ponieważ aktywiści środowiska narodowego bardzo szybko odparli wspomniana próbę “ataku”.

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …